جستجو در سایت

مهمترین تغییرات کنکور ارشد ۹۴ مهندسی صنایع، مهندسی سیستمها و بهره وری


BookletArshad94_001

سلام دوستان

امروز دفترچه راهنمای شرکت در آزمون تحصیلات تکمیلی ۱۳۹۴ توسط سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد، تغییراتی مهم در آزمون ورودی کنکور کارشناسی ارشد مهندسی صنایع، سیستم و بهره وری به شرح زیر رخ داده است:

۱- کدرشته ۱۲۶۰ حذف شده و تمامی گرایشهای آن به کد رشته ۱۲۵۹ منتقل شده است.

۲- کد ۱۲۵۹ قدیم دارای ۴ گرایش صنایع، مالی، لجستیک و مدیریت نو وفناوری بود که هر کدام بعضا زیر گرایشهای خاص خود را داشتند اما این گرایشها و زیر گرایشها به ۶ گرایش تبدیل شده است و زیر گرایشهای سیستمهای سلامت و مدیریت پروژه به عنوان یک گرایش اصلی در نظر گرفته شده اند.

۳- دیگر گرایش صنایع صنایع نداریم و به دو گرایش بهینه سازی سیستمها و سیستمهای سلامت تفکیک شده است.

۴- مهندسی مالی به سیستمهای مالی تغییر نام پیدا کرده است.

۵- مهندسی سیستمهای اقتصادی و اجتماعی به مدل سازی سیستمهای کلان تغییر نام پیدا کرده است.

۶- ضرایب دروس تغییری نکرده و مانند قبل است.

۷- کد ۱۲۵۹ قدیم و کد ۱۲۶۰ در حال حاضر یک کد رشته ۱۲۵۹ شده و دارای ۹ گرایش است، که با توجه به یکسان بودن ضرایب گرایشهای ۱و۲و۳ و همچنین ۴و۵و۶ در کارنامه نهایی ۵ رتبه اعلام خواهد شد و هر دانشجو امکان انتخاب بین تمامی ۹ گرایش را دارد. از این بابت واقعاً به نفع دانشجویانی که درس می خوانند و تلاش می کنند شده است چون دایره انتخاب ایشان گسترده تر از قبل شده است.

۸- با توجه به ضریب ۵ دروس تخصصی انتظار نمی رود داوطلبین صنایع، سیستم یا بهره وری قدیم مشکلاتی برای هم ایجاد کنند و رقیب جدیدی به آن صورت ایجاد نشده است.

۹- مهمترین تغییر اضافه شدن تحقیق در عملیات ۲ به کنکور ارشد ۱۲۶۰ قدیم یا همان سیستم و بهره وری است.

۱۰- بدیهی است کنکور صنایع دیگر در ۲ روز متوالی برگزار نشده و به صورت متمرکز در ۱ روز و بطور همزمان برگزار خواهد شد. با توجه به اینکه کد ۱۱۴۸ یعنی مجموعه مدیریت اجرایی MBA  شناور است و نباید با کنکور ما در یک زمان برگزار گردد می توان نتیجه گرفت سوالات ریاضی دیگر با MBA یکی نبوده و در نتیجه احتمالا سطح ساده تری نسبت به سوالات سالهای گذشته خواهد داشت.

۱۱- دیگه صنایع، کد رشته شناور ندارد و باید به عنوان یک کدرشته اصلی انتخاب شود.

۱۲- مانند قبل دانشجویان دارای کارشناسی مهندسی صنایع امکان شرکت در گرایش مدیریت سیستم و بهره وری را ندارند و این موضوع جدیدی نیست.

۱۳- در زمان اعلام ظرفیتها (اردیبهشت ماه ۱۳۹۴) منتظر اعلام ظرفیت برای هر ۹ گریش جدید بصورت جداگانه باشید و این موضوع بسیار مهمی است که قطعا به نفع شما خواهد بود.

۱۴- سال ۹۰ نیز چنین اتفاقی رخ داد، یادمه خیلی ها سرد شدن و کمتر درس خوندن، خیلی ها کنکور رو رها کردن اما حقیقتا وقتی کنکور برگزار شد افراد زیادی متوجه شدن که باختن و ای کاش به جای پیروی از حواشی و اعتراض به شرایط بوجود آمده، درس می خواندند، ظرفیتها آن سال جهش خوبی داشت، دانشجویانی که باور کردند شرایط همین است و بهتر است با آن کنار بیایند، برنده نهایی این بازی بودند، تغییرات سال ۹۰ بسیار گسترده بود و تغییرات جاری واقعاً در مقابل آن چندان تغییر زیادی محسوب نمی شوند، دانشجویان سیستم و بهره وری احتمالاً بابت اضافه شدن تحقیق در عملیات ۲ سردرگم هستند، نگران نباشید و با این شرایط کنار بیاین، فصل برنامه ریزی عدد صحیح فصلی ساده است که معمولاً ۳ سوال از آن می آید، فصل برنامه ریزی غیرخطی برای شما که ریاضی ۲ خوندین خیلی سخت نیست و قسمتهای مهمی از آن همان مباحث توابع چند متغیره است پس نگران نباشید. تنها فصل پویا انرژی زیادی لازم خواهد داشت.

۱۵- بزرگی می گفت به جای فرار، مشکلات خود را بغل کنید! کنکور برگزار خواهد شد و این تغییر برای خیلی از شما یک فرصت است که نتیجه ای بهتر از آنچه انتظار می رفت بگیرید. از این فرصت استفاده کنید.

 

منبع : سایت مهندس ایمن پور


Balatarin Donbaleh Cloob Delicious Stumbleupon Friendfeed Twitter Facebook Greader Addthis to other


راهنمای دانلود

بستن پنجره
تبلیغات